Hydroterapia, inaczej wodolecznictwo, to dział fizjoterapii zajmujący się leczeniem schorzeń i niwelowaniem stresu. Hydroterapia polega na działaniu na zewnętrzne partie ciała wodą o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu.
Kąpiel odbywa się w urządzeniu z hydromasażem (może to być wanna lub prysznic). Temperatura i ciśnienie wody uzależnione są od rodzaju schorzenia. Do kąpieli dodawane bywają olejki eteryczne.


Jak to działa?

 • Ciepło pochodzące z wody rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza krążenie krwi,
  a w konsekwencji przyspiesza metabolizm.
 • Odpowiednio nakierowane strumienie wody stymulują i relaksują układ krążenia, kostny i mięśniowy.
 • Woda z dodatkiem olejków nie tylko rozluźnia napięte mięśnie, ale uelastycznia i nawilża skórę
  Dla kogo hydroterapia?

Hydroterapia zalecana jest osobom, które:

 • cierpią na bóle reumatyczne,
 • zaburzenia krążenia,
 • choroby układu ruchowego
 • wzmożone napięcie mięśniowe,


Masaż wirowy kończyn górnych przeznaczony jest do masażu okolic dłoni, przedramion i stawów łokciowych. Dzięki zastosowaniu dysz o regulowanym kierunku wypływu strumienia wody i dużą ilością pęcherzyków powietrza wydobywających się z dysz masujących, pozwala przeprowadzić dokładną terapię kończyny górnej.
W kończynach poddawanych takiemu masażowi następuje zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawia się ukrwienie tkanek, zmniejsza się obrzęk i ból. Zabieg polecany jest w miażdżycy naczyń obwodowych, kurczach naczyniowo-mięśniowych, stanach po złamaniach, cukrzycy i zespole cieśni nadgarstka, chorobie zwyrodnieniowej stawów, nerwobólach, niedowładach pochodzenia obwodowego.


Masażer do stóp pobudzając receptory stopy poprzez ich ucisk można pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia oraz samopoczucie. Masaż odpowiednich punktów pomaga uśmierzyć ból w stopach , co wpływa odprężająco i odstresowująco. Jest świetnym sposobem, by zniwelować napięcie mięśniowe i pobudzić krążenie krwi. Masaż dodaje energii oraz ma wpływ na poprawę kondycji skóry oraz tkanek, a także wspomaga proces usuwania toksycznych produktów przemiany materii, co zostało udowodnione naukowo. Refleksolodzy uważają także, że uciskając znajdujące się na stopie punkty, wpływamy na pracę poszczególnych narządów lub części ciała.

designed by agak malaja.pl